IVT PremiumLine EQ

Nejlepším tepelným čerpadlem země/voda je PremiumLine EQ

Nízké provozní náklady s IVT PremiumLine EQ.

Tepelná čerpadla země/voda mají o 20 až 40 % nižší spotřebu elektřiny než systémy vzduch/voda (v závislosti na místním klimatu). IVT PremiumLine EQ má stabilní výkon – minimální pokles výkonu v zimním období. Díky tomu, že kolektor neovlivňuje natolik venkovní teplota dosahuje perfektních topných faktorů až COP 5,1 a celoročně vysoké výstupní teploty vody – až 63°C.

PremiumLine EQ je vhodným řešením pro rekonstrukce starších domů. Díky možnosti získat vyšší teplotu topné vody za menších provozních nákladů. V kombinaci s podlahovým vytápěním se PremiumLine EQ stane pro novostavby řešením, které bude mít nejnižší provozní náklady.

Rodinný dům s tepelnou ztrátou 8kW a podlahovým vytápěním (roční spotřeba)
Rodinný dům s tepelnou ztrátou 13 kW a radiátory (roční spotřeba)

Technické řešení přizpůsobíme vaším požadavkům

Všechny verze obsahují elektrokotel, elektronicky řízená oběhová čerpadla, ekvitermní regulaci a připojovací pružné hadice. V ceně je i expanzní nádoba a pojistný ventil studeného okruhu (kolektor, vrty), filtry pro pro teplý i studený okruh a plnící sestava. 

Verze PremiumLine EQ C obsahuje nerezový zásobník vody. C = Compact.

tepelným čerpadlem země/voda je IVT PremiumLine EQ
IVT PremiumLine EQ C8 (zásobník uvnitř)

Potřebujete více teplé vody? Navrhneme tepelné čerpadlo ve verzi IVT PremiumLine EQ E a k tomu velký externí zásobník vody. E = Empty.

země/voda je PremiumLine EQ
IVT PremiumLine EQ E8 a 300L externí zásobník na teplou vodu

Máte solární systém? Funkčně ho připojíme k tepelnému čerpadlu.

Primární (studený) okruh pro EQ.

Chcete chladit? Použijeme výkonnější kolektor pro pasivní chlazení.

Tepelné čerpadlo odebírající teplo z vrtů nebo z plochy zahrady. Tepelná čerpadla se zemními kolektory jsou nejlepší variantou pro rodinné domy, které mají k dispozici vhodný pozemek. Pod povrchem zahrady uloženy plastové hadice naplněné nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo s plošným kolektorem odebírá ze země energii ze všech směrů. Můžeme mluvit o odběru energie v radiále nebo v kruhu kolem vodorovného potrubí. Potrubí zemního kolektoru umí odebírat energii až ze 3,5 metrů od potrubí. Energii tedy potrubí získává jak z horních částí zeminy, tak ze spodních a bočních částí.

Kolektor JANSEN powerwave umožňuje dosáhnout optimálnější přenos tepla ve srovnání s běžnými plošnými
kolektory.

Více o zemních kolektorech, které jsou nedílnou součástí nabídky tepelných čerpadel země/voda se dozvíte ZDE!

Položený zemní kolektor

Osvědčené tepelné čerpadlo země/voda

Jedná se o švédský výrobek. Praxí ověřená životnost tepelných čerpadel IVT je přes 20 let. Pak jen vyměníte samotné tepelné čerpadlo a topíte dál. Životnost zemních kolektorů a vrtů přesahuje 40 let. Materiálová záruka 5 let na celé tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor.  

Jaký je výkon IVT PremiumLine EQ?:

Všechny důležité 
informace o IVT EQ

SVT KÓDY PRO DOTACE >

TECHNICKÉ PARAMETRY >

Elektro data pro změnu sazby u distributora elektrické energie>

Podívejte se na námi instalované IVT Premium Line EQ