Díky vysokému topnému faktoru šetříte více než s jiným tepelným čerpadlem vzduch-voda.

IVT AIR X je nejžádanější tepelné čerpadlo vzduch-voda. IVT AIR X šetří nejvíce peníze a to díky nejvyššímu topnému faktoru COP 5,09 (pro AIR X 90) a nejvyššímu průměrnému ročnímu topnému faktoru SCOP 4,84. Tepelná čerpadla IVT AIR X mají také jedno z nejlepších hodnocení tzv. Sezónní energetické účinnosti vytápění nS (%) a to 203% (pro IVT AIR X 70) dle seznamu ZDE

IVT AIR X je vhodné pro vytápění novostaveb s podlahovým vytápěním ale i pro rekonstrukce s otopnými tělesy. V případě vytápění podlahovým vytápěním je možné již v základu zapnout funkci chlazení.

Instalace ve starším rekonstruovaném rodinném domě s radiátory.
Instalace v novostavbě s podlahovým vytápěním v Přerově

IVT AIR X je vítězem v mnoho nezávislých testech ve spotřebě elektřiny. VÝSLEDKY SPOTŘEBITELSKÉHO TESTU >

Překvapí vás jak je IVT AIR X tiché. Podle tabulky níže patří k nejméně hlučným čerpadlům vzduch-voda.

Utlum-hluku-IVT-AIR-X_2017-10-facelif tStáhnout

IVT AIR X má přednosti také v jednoduché instalaci. V případě verze s velkou vnitřní jednotkou AIR MODULE je také velice úsporné na prostor a to pouhých 0,4 m2.

Teplé vody máte s AIR X vždy dostatek. V případě použití velké vnitřní jednotky AIR MODULE máte součástí jednotky zásobník o objemu 185 L z nerezové oceli (nerez 1.4521). Maximální množství vody je 284 L za hodinu o teplotě 40°C.

IVT AIR X a IVT AIR MODULE E

V případě nadstandardní spotřeby teplé vody můžeme použít malou vnitřní jednotku AIR BOX a připojit větší externí bojler s velkým výměníkem.

IVT AIR X a vnitřní jednotka AIR BOX E s externím bojlerem

Výroba IVT AIR X probíhá ve Švédsku. Je vyrobeno pro severské klima. Video z výroby ZDE.

IVT AIR X můžete mít v těchto výkonech:

Informace ke stažení

SVT KÓDY PRO DOTACE >

VÍCE INFORMACÍ O KOTLÍKOVÝCH DOTACÍCH >

PREZENTACE KE STAŽENÍ > 

TECHNICKÉ PARAMETRY >

Elektro data pro změnu sazby u distributora elektrické energie>

Podívejte se na námi instalované IVT AIR X

Rekreační objekt cca 1000 m2 užitné plochy s požadavkem na vytápění provozních a společenských částí budovy a ubytovacích prostor. Celá budova je vytápěna radiátory. Teplá voda je v objektu řešena lokálními ohřívači. Řešení skládání párů jednotek tepelného čerpadla s taktovací akumulační nádobou je cesta jak je možné i velké budovy vytápět cenově dostupným tepelným čerpadlem vzduch/voda. Nutnost bezproblémového chodu řešení je zajištění dostatečného průtoku topné vody otopnou soustavou.

Rodinný dům s podlahovým vytápěním o ploše 120 m2 v přízemí domu a radiátory v patře domu. S požadavkem na ohřev teplé vody pro více členů domácnosti. A zanecháním kotle na tuhá paliva jako bivalentního zdroje tepla. Požadavkem bylo automatizovat přepínání mezi kotlem a tepelným čerpadlem.
Ideálním řešením je montáž nástěnné vnitřní jednotky AIR BOX, externího bojleru pro ohřev teplé vody a akumulační nádoby pro akumulaci energie při topením kotlem na tuhá paliva. Pro různé otopné okruhy je instalováno směšování topné vody.
Elegance těchto realizací spočívá v jejich jednoduchosti pro uživatele tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo je zde primárním zdrojem ale při zatopení v kotli na pevná paliva ohlásí čidlo z akumulační nádoby tepelnému čerpadlu informaci o rostoucí teplotě topné vody v akumulační nádobě čímž si tepelné čerpadlo přepne trojcestný ventil do stavu uzavřeného pro tepelné čerpadlo a otevře otopnou soustavu pro vytápění kotlem přes akumulační nádobu. Teplá voda je i nadále řešena tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo netopí dům přes akumulační nádobu ale přímo. Kotel na tuhá paliva topí jen přes akumulační nádobu.

Rodinný dům s podlahovým vytápěním o ploše 180 m2 a požadavkem na ohřev teplé vody pro 5 členů domácnosti.
Ideálním řešením je montáž kompaktní vnitřní jednotky se zabudovaným bojlerem s funkcí rychlého ohřevu teplé vody.
Elegance těchto realizací spočívá v jejich jednoduchosti a mizivé poruchovosti. Chyba při realizaci je dá se říct nemožná.

Rodinný dům s velkou potřebou chlazení v letních měsících. Tepelné čerpadlo vzduch/voda zvládne výborně chladit i větší objekty pomocí kombinace podlahového, stěnového a nebo stropního vytápění. Díky chytré regulaci tepelného čerpadla je možné vytápět a chladit jedním tepelným čerpadlem.